Związek Gmin Pomorskich
ul. Okopowa 21/27 lok. 389
80-810 Gdańsk
tel/fax: 58 344 75 31
e-mail: biuro@zgp.com.pl

 

Podsumowanie operacji pn. „SOS – Społeczna Odpowiedzialność Samorządów”.

Relacja z seminarium pn. „Polska Cyfrowa 2020”,

30 listopada br.  w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie odbyło się seminarium pn. „Polska Cyfrowa 2020″. Spotkanie zorganizowali Związek Gmin Pomorskich wspólnie z  Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, a prelegentami nim m. in. byli Wicestarosta Starogardzki Kazimierz Chyła, Burmistrz Miasta i Gminy Skarszewy Jacek Pauli, Dyrektor Biura Związku Gmin Pomorskich Bogdan Dombrowski, Sekretarz Miasta i Gminy Skarszewy Andrzej Janikowski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji Stefan Kamiński, Pełnomocnik Zarządu Pracodawców Pomorza ds. ICT , oraz przedstawiciele samorządów z Pomorza .
Tematem dyskusji było inteligentne zarządzanie energią oraz cyfryzacja i rozwój infrastruktury szerokopasmowej, a także wykorzystanie możliwości programu dla mieszkańców gmin.

CZYTAJ WIĘCEJ

Komunikat z posiedzenia OPOS

Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS),

 które odbyło się dn. 16 listopada 2016 r.

w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie

  1. Posiedzenie OPOS w dn. 16 listopada br. było drugim i ostatnim oficjalnym posiedzeniem odbywającym się w ramach półrocznej prezydencji Śląskiego Związku Gmin i Powiatów (prezydencja pełniona jest rotacyjnie w okresach półrocznych przez kolejne organizacje w ramach OPOS). Posiedzenie odbyło się w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie i wzięli w nim udział przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa: p. Piotr Woźny, Podsekretarz Stanu i p. Piotr Gajewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Utrzymania i Rozwoju Systemów.

    CZYTAJ WIĘCEJ

Komunikat biura ZGP

Informujemy, iż 9 grudnia br.  o godz. 11:00 w sali 399E Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Okopowa 21/27 (przy Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego), odbędzie się posiedzenie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Związku Gmin Pomorskich.

CZYTAJ WIĘCEJ

III konferencja pn. „Samorządy i Lasy Państwowe w rozwoju województwa pomorskiego”

Regularne spotkania leśników gdańskich i pomorskich samorządowców to tradycja dobrze służąca zacieśnianiu partnerskiej współpracy tych środowisk.

 Witając przybyłych dyrektor RDLP w Gdańsku Adam Kwiatkowski powiedział, że spotkania takie są okazją do tego, abyśmy podzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, ale tez problemami, które pojawiają się na styku Lasy Państwowe – samorządy.   Błażej Konkol, prezes Związku Gmin Pomorskich, współgospodarz konferencji dodał, że symbioza leśników i samorządowców jest czymś absolutnie naturalnym a spotykając się tak jak dzisiaj możemy ją tylko udoskonalić. Wybór miejsca na kolejne, robocze spotkanie nie był przypadkowy.  Wieś Iwiczno, gdzie do niego doszło, leży na terenie jednej z najbardziej zalesionych (72 proc. powierzchni) gmin województwa Pomorskiego. Taka struktura gruntów gminy stawia leśników na czołowym miejscu jako partnera samorządu gminy w działaniach na rzecz jej rozwoju. 

CZYTAJ WIĘCEJ